O nás

Silesian Brass Quintet neboli Slezské Žesťové Kvinteto v tomto složení vzniklo roku 2014. Těleso hraje hudbu z období renesance až po 21. století. Je tak schopno zahrát velmi široké žánrové spektrum skladeb. Od Fanfár, závažných a duchovních skladeb, přes narozeninové taneční polky a valčíky, až po nejvíce žádané svatební písně současnosti (např.: Christina Perri – A Thousand Years z filmu Stmívání, Hallelujah Leonarda Cohena, All You Need Is Love od Beatles, I Can´t Stop Loving You od Michaela Jacksona, či What a Wonderful World, kterou proslavil Louis Armstrong).

Silesian Brass Quintet se skládá převážně z profesionálních hudebníků, vhodně doplněných kvalitními hráči. Nástrojové obsazení žesťového kvinteta je harmonicky plné, neboť jsou zastoupeny hlasy všech výšek. Výsledný zvukový dojem je tak úplný.

Myšlenka založit kvinteto vznikla v létě roku 2000, kdy jsme začali zkoušet v garáži našeho tubisty. Tehdy jsme všichni původní členové navštěvovali ZUŠ Pavla Josefa Vejvanovského v Hlučíně, třídu bývalého prvního trumpetisty Jánáčkovy filharmonie pana Jana Dajče. Když se o kvintetu dozvěděl náš pan učitel, s chutí se chopil role uměleckého vedoucího a začal nám vštěpovat základy komorní hry. V dnešní době je kvinteto doplněno převážně vystudovanými muzikanty a aktivními profesionálními hráči. Dokáže Vám zpříjemnit Vaše slavnostní okamžiky, svatbu, narozeniny, vernisáž. Pravidelná jsou také koncertní vystoupení.

Kontaktujte nás