Členové kvinteta

Trumpety

Bohumír Stoklasa

1. trumpetista, absolvent Janáčkovy konzervatoře, v současnosti pedagog a vedoucí dechového oddělení ZUŠ Pavla Josefa Vejvanovského v Hlučíně. Bohumír je spolehlivý hráč a aranžér. Jako aktivní hráč se prezentuje v několika místních kapelách, např. lídr bigbandu Dolbend, diriguje orchestr mladých z Dolního Benešova.

Jindřich Koska

Zakládající člen, umělecký vedoucí Silesian Brass Quintetu. Po dokončení dvou cyklů ZUŠ ve třídě bývalého trumpetisty JFO Jana Dajče, absolvoval na Janáčkově konzervatoři v oboru Hra na trubku ve třídě Petra Kabila.

Lesní roh

Jan Garláthy

Člen orchestru Národního divadla moravskoslezského. Absolvent konzervatoře v Kroměříži, poté bakalářské i magisterské studium na fakultě umění Ostravské univerzity ve třídě Mgr. Karla Doležila. Studuje také doktorské studium a rovněž vyučuje v trubačské myslivecké škole v Ostravě.

Mikuláš Koska

Zakládající člen, v současnosti 1. sólo hornista Pražské komorní filharmonie a také 1. sólo hornista SOČR. Dnes je Mikuláš čerstvým členem nejlepšího symfonického orchestru u nás – České filharmonie. Po studiích na konzervatoři v Ostravě se přes JAMU v Brně dostal až na AMU Praha, kde studoval ve třídě Radka Baboráka, se kterým rovněž vystupuje. Pro svou časovou zaneprázdněnost se Silesian Brass Quintetem moc nevystupuje, ale když je příležitost, velmi rád jde hrát, protože kvinteto je jeho srdcová záležitost.  Mikuláš je naším čestným členem.

Trombón

David Krakovčík

Velmi schopný trombonista s neuvěřitelným rozsahem a nátiskem. Ovládá také baskřídlovku a harmoniku, kterou zpestřil nejedno vystoupení Silesian Brass Quintetu na oslavách.  Je rovněž platný jako aranžér katolických písní z kancionálu pro hraní při mších, a také jako aranžér polek a valčíků pro naše těleso.

Tuba

Michal Štefek

Zakládající člen, talentovaný hudebník, naučil se hrát na celou škálu hudebních nástrojů. Tubu studoval na ZUŠ P. J. Vejvanovského v Hlučíně, ve třídě pana Jana Dajče. Je také kapelníkem bigbandu Dolbend, kde se z pozice baskytaristy posunul na místo zpěváka. Michal s námi hraje převážně svatby a oslavy.

Jonáš Harman

Náš koncertní tubista a moderátor našich koncertních vystoupení. Absolvent Janáčkovy konzervatoře a poté JAMU v Brně a VŠMU v Bratislavě. Je ředitelem Moravské filharmonie Olomouc, působí také jako tubista v Národním divadle moravskoslezském. Rovněž vyučuje na ZUŠ P. J. Vejvanovského v Hlučíně, kde vyučuje hru na dechové (žesťové) nástroje.

Kontaktujte nás